LAMPY Z TEKTURY - DLACZEGO WARTO?
LAMPY Z TEKTURY - DLACZEGO WARTO?

Eleganckie, niebanalne i przyjazne naturze – tak najprościej i najkrócej można opisać lampy z tektury. W praktyce jednak te trzy określenia nie wyczerpują tematu, a w zasadzie stanowią jedynie punkt wyjścia do omówienia zalet tego typu oświetlenia. Na czym zatem polega fenomen ekologicznych lamp SOOA i dlaczego naszym zdaniem są one idealną propozycją zarówno dla miłośników dobrego, polskiego designu, jak i wielbicieli naturalnych rozwiązań aranżacyjnych?

Po pierwsze: ekologiczne surowce

Kwestie związane ze środowiskiem naturalnym zawsze były bliskie naszemu sercu. Z tego też względu do produkcji naszych wyjątkowych lamp postanowiliśmy wykorzystać przede wszystkim dwa materiały: pochodzącą z recyklingu tekturę falistą oraz brzozową sklejkę. Trudno zatem o bardziej naturalne, ekologiczne i zgodne z ideą „less waste” surowce. Aby jednak jeszcze wyraźniej pokazać naszą troskę o środowisko naturalne musimy wspomnieć, że do sklejania kloszy wykorzystujemy kleje nieemitujące szkodliwych substancji, a do impregnacji i malowania używamy preparatów na bazie wody. Oczywistą kwestią jest również fakt, że nasze tekturowe lampy przystosowane są do montażu ekologicznych źródeł światła.

Po drugie: misteria ręcznej roboty

Tworzenie pięknych i wyjątkowych przedmiotów z pozornie mało atrakcyjnych surowców wymaga dobrze obmyślonego planu i olbrzymiej staranności. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego lampy marki SOOA tworzone są ręcznie w niewielkiej, ale sprawnie działającej manufakturze, gdzie każdy etap produkcji poddawany jest starannej kontroli i odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Poszczególne elementy tekturowych kloszy wycinane są przez nas za pomocą lasera, a następnie doklejane ręcznie jeden za drugim, aż do uzyskania pożądanej formy. Następnie całość impregnujemy lakierem akrylowym, a na obrzeżach montujemy specjalne, drewniane ringi, zabezpieczające je przed uszkodzeniami. Na koniec tekturowa lampa wyposażana jest jeszcze w opleciony kabel o długości 1,5 metra i niewielką rozetkę maskującą. Świadomi konsumenci na pewno docenią fakt, że cały proces produkcyjny – począwszy od wycinania wzoru, poprzez klejenie i wykańczanie lamp odbywa się w jednym miejscu, w naszej pracowni zlokalizowanej we Wrocławiu.

Po trzecie: bogactwo wzorów i możliwość personalizacji

Rodzima produkcja, ekologiczne surowce i precyzja wykonania to bez wątpienia bardzo ważne zalety tekturowych lamp. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla większości ludzi, szukających oświetlenia do domu czy biura, najważniejszą kwestią jest po prostu wygląd. Lampy muszą przecież wpisywać się w ich gust i idealnie komponować z pozostałym elementami wyposażenia wnętrza. Chcąc sprostać oczekiwaniom jak największej rzeszy odbiorców zadbaliśmy o to, by w naszej ofercie znaleźć można było kilkadziesiąt różnych wzorów i form lamp – zarówno sufitowych, jak i podłogowych czy biurkowych. Do wyboru są między innymi tekturowe lampy w kształcie stożków, piramid czy kul (od niewielkich po niemal metrowej średnicy). Ponadto każdą z propozycji można spersonalizować, wybierając kolor wszystkich detali. Czy to wszystko? Otóż nie! Jeżeli ktoś ma własny pomysł na ekologiczne lampy do swojego domu to w SOOA jesteśmy w stanie go zrealizować. Krótko mówiąc: w tworzeniu naszych tekturowych kloszy jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Po czwarte: niepowtarzalne wrażenia świetlne

Ostatni, ale zdecydowanie nie najmniej ważny, atut lamp tekturowych jest ich niesamowity wpływ na klimat we wnętrzu. Już sama forma jest niezwykle dekoracyjna i przyciąga spojrzenia każdego, kto przekroczy próg pomieszczenia, jednak prawdziwa magia rozpoczyna się po zmroku. Przenikające przez strukturę papieru i wycięte wzory światło emanuje niezwykłym ciepłem oraz tworzy na ścianach bajeczne refleksy. Dzięki temu wnętrze nabiera przytulności i tworzy się w nim intymna atmosfera, sprzyjająca wyciszeniu, bliskości i relaksowi 😊.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl