Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Przegląd lamp wiszących SOOA Design

Tektura falista, sklejka brzozowa i opleciony kabel to trzy „składniki”, z których tworzymy nasze ekologiczne lampy. Wydawać się może, że tak niewielka liczba wykorzystywanych materiałów stanowi ogromne ograniczenie i sprawia, że oferta SOOA zawierać może w sobie tylko kilka propozycji. Nic bardziej mylnego! Musicie bowiem pamiętać, że najważniejsze ogniwo naszej działalności nie ma wymiaru materialnego i jest nim… niczym nieograniczona wyobraźnia. Dzięki temu z zaledwie 3 elementów jesteśmy w stanie wyczarować fantastyczne ekologiczne lampy w wielu różnych odsłonach – poczynając od minimalistycznych żyrandoli, poprzez futurystyczne lampy podłogowe, aż po stylowe lampy biurkowe. Tym razem pod lupę wzięliśmy lampy wiszące, których krótki przegląd znaduje się poniżej.

1. SFERA

Pod nazwą tą kryje się rodzina tekturowych lamp wiszących o kształcie kuli. W standardowej wersji dostępne są one w kolorze brązowym z czarnymi ringami wykańczającymi i równie czarnym kablem. Nie ma jednak problemu, by projekt dopasować do swoich potrzeb i zmienić kolorystykę na taką, która będzie współgrała ze stylistyką docelowego wnętrza. Jeżeli chodzi o rozmiary to ekologiczne lampy SFERA dostępne są w czterech wariantach – kul o średnicy 25, 35, 45 i 60 centymetrów. Na życzenie możemy oczywiście wykonać abażur również o innych wymiarach.

2. MOON

Propozycja niemal bliźniacza względem lamp wiszących SFERA, jednak w całości wykonana z materiałów w kolorze białym. Dzięki temu wyglądem przypomina księżyc w pełni i po zapaleniu zachwyca podobnym do niego blaskiem. Tekturowe lampy z linii MOON występują standardowo w trzech różnych rozmiarach średnicy – 25, 35 i 45 centymetrów.

3. BUBBLES

Kolejna odsłona tekturowych lamp wiszących o kształcie kuli, jednak tym razem o mniejszej średnicy (18 cm) i z większą liczbą źródeł światła. W naszej podstawowej ofercie znajdziecie projekt BUBBLES w dwóch odsłonach – pierwsza to lampa z dwoma kloszami, druga składa się z pięciu kul, zawieszonych na kablu o długości 65 centymetrów.

4. STONE

Odchodzimy nieco od modeli sferycznych i przechodzimy do propozycji o kształcie owalnym. Lampy STONE mają taką właśnie formę i przypominają nieco kamienie, powszechnie zwane otoczakami. Ich subtelne, nieco spłaszczone klosze idealnie prezentować się będą zarówno w centralnej części pomieszczenia, jak i zawieszone nad stołem w jadalni. Ekologiczne lampy z tej serii dostępne są w rozmiarach średnicy 35, 45 i 55 centymetrów, a także – uwaga – o średnicy aż 90 cm! Największa z propozycji nieco różni się jednak kształtem od pozostałych (mniej zwęża się ku dołowi) i są w niej zamontowane 3 źródła światła.

5. DOME

Dwie lampy DOME, nie tylko nazwą, ale również kształtem nawiązują do znanej w budownictwie i architekturze formy kopuły. Są zatem stożkowe, a ich klosz delikatnie, po niewielkim łuku rozszerza się ku dołowi. Modele DOME wykonane są oczywiście z ekologicznej tektury, w standardowej odsłonie mają kolor brązowy i mają czarny kabel oraz ringi wykańczające. Mniejsza wersja lampy ma średnicę 58 cm i wysokość 40 cm, natomiast wymiary większej to odpowiednio 70 i 46 cm.

6. CONE

Pod nazwą CONE, jak nietrudno się domyślić, kryją się lampy o kształcie stożka. W tej rodzinie ekologicznych lamp z tektury znaleźć można aż 6 różnych propozycji – od maleńkiej lampy o średnicy 15 cm i wysokości 24 cm, aż do klosza w rozmiarze XL, czyli 50-centymetrowego o wysokości 38 cm. Pośrednie propozycje to (średnica/wysokość): 20/33 cm, 30/48 cm, 31/23 cm, 40/27 cm.

7. HEMISPHERE

Prawdziwa gratka dla miłośników klasyki. Eleganckie, półkoliste lampy z tektury to propozycja wyjątkowo uniwersalna i świetnie nadająca się do każdego wnętrza. W naszej ofercie znajdują się lampy HEMISPHERE w dwóch różnych rozmiarach (średnica 45 i 55 centymetrów), ale o takim samym wykończeniu (brązowa tektura, czarne ringi, czarny kabel). Poza standardowymi, dostępnymi od ręki opcjami, możemy oczywiście przygotować ekologiczne lampy w innej odsłonie, zmieniając ich wymiary oraz kolorystykę wykończenia.

8. PYRAMID

W przypadku tej ekologicznej lampy, wykonanej przez nas z tektury falistej i sklejki brzozowe, nazwa mówi sama za siebie. Model ten formą przypomina piramidę, choć z uwagi na ściętą górę, niektórym przypomina bardziej wariant aztecki niż egipski. Wysokość tej lampy to 20 centymetrów, a jej szerokość wynosi 30 cm. Dostępna jest ona w naturalnym kolorze brązowym, a elementy wykończeniowe w podstawowej wersji mają barwę czarną.

9. BIRCH

Niezwykle urokliwe lampy tekturowe w kształcie stożka o podstawie koła. Z uwagi na swoją formę mogą przywodzić na myśl świąteczną choinkę. W kolekcji BIRCH znajdują sią się zarówno pojedyncze lampy o średnicy 15 cm i wysokości 41 cm (dostępne w kolorze neutralnego brązu lub bieli), a także model potrójny – z trzema kloszami zwisającymi z podłużnej czarnej podsufitki stalowej.

10. ORGANIC

Nasze najbardziej oryginalne lampy wiszące, czyli trzy wyjątkowe propozycje o nazwie ORGANIC. Ich opływowego i zachwycającego delikatnymi krzywiznami kształtu nie da się zamknąć w prostym schemacie słownym, ponieważ każdy interpretować go może indywidualnie. Najczęściej spotkać można się jednak z opinią, że te ekologiczne lampy z tektury kojarzą się z gniazdem os, kwiatem tulipana lub glinianą baryłką. Nasi odbiorcy do wyboru mają modele ORGANIC o wymiarach (szerokość/wysokość) 25/33 cm, 35/20 cm oraz 20/20 cm.

11. TAMBURO

To kolejna doskonała propozycja dla osób gustujących w klasycznych kształtach. Oferujemy 4 rozmiary cylindrycznych lamp z tektury falistej, a mianowicie: (średnica/wysokość) 20/31 cm, 35/22 cm, 45/27 cm i 55/34 cm. Ekologiczne lampy TAMBURO w kolorze naturalnej tektury klasycznie wykańczamy czarnymi ringam ze sklejki liściastej i wyposażamy w czarny kabel i czarną podsufitkę.

Serdecznie zapraszamy do regularnych odwiedziń naszej strony w poszukiwaniu nowości w asortymencie, nad którymi nieustannie pracyjemy. :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl